Nasze życie układa się zwykle według naszych przeważających świadomych i podświadomych myśli i przekonań. Jednakże podświadome przekonania są wielokrotnie silniejsze od tych świadomych. Struktura naszego umysłu porównywana jest często do góry lodowej, w której to co widać (świadomość) stanowi zaledwie kilka procent tego co niewidoczne (podświadomość).

W związku z tym nasuwa się wniosek, że dobrze byłoby bardziej zgłębić naszą podświadomość i przyjrzeć się bliżej temu, jak funkcjonuje, co się w niej znajduje i jaki ma wpływ na nasze życie.

Podświadomość jest bankiem pamięci naszych myśli, wspomnień, zdarzeń, faktów, uczuć, emocji, wzorców, schematów, świadomych i podświadomych przekonań. Świadomych przekonań nabieramy w naszym życiu w wyniku świadomych doświadczeń, natomiast przekonania podświadome nabywamy zwykle od swoich rodziców i opiekunów do siódmego roku życia. Większość przekonań z dzieciństwa zapisało się w naszej podświadomości bez naszego świadomego wyboru, które obecnie niekoniecznie są dla nas wspierające, a raczej często ograniczające i sabotujące nasze działania.

Ludzie wokół Ciebie emitują swoje własne i odbierają Twoje podświadome przekonania. Jeśli natykasz się na nich w życiu to oni realizują Twoje podświadome przekonania. Cokolwiek wydarza się w Twoim życiu to nie dlatego, że inni są dobrzy lub źli dla Ciebie, ale dlatego, że Twoje podświadome przekonania ich do tego zmuszają, co znaczy, że tak naprawdę nie ma winnych. Jest za to bardzo wielu ludzi pokrzywdzonych swoimi własnymi podświadomymi przekonaniami, ponieważ nie wiedzą, że noszą je w sobie. Podświadomość jako jaźń ma psychikę czteroletniego dziecka i nie wie, które myśli, słowa czy przekonania są dla niego korzystne, a które szkodliwe. Podświadomość bez wyjątku zrealizuje wszystkie nasze przeważające myśli oraz świadome i podświadome przekonania.

Świadomość to logiczne myślenie oraz wszystkie procesy analizy i syntezy danych, które dochodzą do naszej świadomości. Świadomość jest nośnikiem wolnej woli i można na nią wpływać modelując nasz system przekonań. Dzięki świadomym myślom możemy zmieniać nasze głęboko utrwalone świadome i podświadome przekonania.

Czasami jedno nieświadome przekonanie, np. “do niczego się nie nadaję”, “nic mi się nie udaje”,  “nie stać mnie” , “wszyscy mnie wykorzystują” determinuje wszystkie nasze działania czyniąc życie wręcz nie do zniesienia, a raczej, czyniąc je dokładnie takim, w jaki sposób postrzegamy siebie i świat dokoła nas. Uważasz, że “życie jest ciężkie” ? Nie ma sprawy! Doświadczysz w życiu wielu sytuacji, które będą potwierdzać Twoje przekonanie i Twoje życie własnie takie będzie – ciężkie.

Jednak jeśli dostrzeżesz swoje schematy, które nieustannie powtarzają się w Twoim życiu i wyłuskasz z nich przekonania, które nimi sterowały, przyjrzysz sie im, rozbierzesz na czynniki pierwsze, to możesz zastąpić je innymi pozytywnymi przekonaniami, które będą miały korzystny wpływ na Twoje dalsze życie.
Sytuacja nieco się komplikuje, jeśli nie zauważasz schematów. Na pozór wszystko wydaje się być w porządku, ale ostatecznie wychodzi jak zawsze. Bez wątpienia Twoje plany niweczy podświadomość, a dokładniej mówiąc przekonanie, które jest dla naszej podświadomości tym, czym program komputerowy dla komputera.

Nasz biologiczny komputer ma takie oprogramowanie jakie ma i działa dokładnie tak, jak oczekuje od niego program. Dlatego nie możemy winić podświadomości za to, że działa najlepiej jak potrafi w oparciu o przekonania, których nie jesteśmy świadomi. Możemy jednak dotrzeć do tych przekonań i zastąpić je innymi, bardziej nam służącymi.

Dopóki nie nasycimy podświadomości przynajmniej w połowie nowymi zdrowszymi przekonaniami, zawsze będą realizowane te przeważające. Jeśli będziesz wątpił, to zwątpienie także się wykreuje. Bądź więc świadomy swoich myśli, uczuć, emocji i wypowiadanych słów każdego dnia. Kiedy spostrzeżesz się, że myślisz lub mówisz w negatywny sposób o sobie i o świecie, podejmij decyzję, by przenieść świadomie swoją uwagę tylko na pozytywne myśli. To, co dziś mamy w myślach i przekonaniach za jakiś czas mamy w życiu, dlatego bez względu na to w jakiej sytuacji życiowej znajdujesz się obecnie, jeśli od tego momentu zaczniesz świadomie myśleć pozytywnie, Twoje życie zacznie się zmieniać.

——————————————————————————————————————–

Jeśli chcesz, abym pomogła Ci rozpoznać Twoje podświadome programy, schematy, przekonania i blokady, skorzystaj z oferty WGLĄDU W PROGRAMY I SCHEMATY PODŚWIADOMOŚCI.

——————————————————————————————————————–

Bliźniaczy Płomień (darmowe konsultacje) + wgląd w programy i schematy podświadomości

——————————————————————————————————————–

Przeczytaj także: Programy podświadomości, które sabotują Twoje plany i blokują pójście naprzód

Udostępnij na:

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *