Powiedz życiu TAK!

Tak, zgadzam się!

Akceptuję i zgadzam się na to, to co jest!

Wszystko jest takie, jakie być powinno.

Otwieram się na to, co Wszechświat dla mnie ma!

Im więcej akceptacji w życiu, tym poziom naszej energii na co dzień jest większy, odczuwamy więcej spokoju i zaufania do siebie i do życia.

AKCEPTACJA PRZESZKÓD

Przeszkody zawsze pojawiają się na naszej drodze, pytanie jak na nie reagujemy, czy złością i irytacją czy akceptacją i zrozumieniem? Jeśli reagujemy frustracją i złością, tracimy przy tym swoją cenną energię, którą moglibyśmy wykorzystać na twórcze rozwiązanie problemu. Jeśli są przeszkody, to trzeba pomyśleć, jak można je usunąć, jak zrobić coś inaczej, jak rozwiązać dany problem. Gdy nie akceptujemy danej sytuacji w życiu, trudno będzie nam ją zmienić.

Podczas gdy coś nie jest zależne od nas, pozostaje nam tylko to zaakceptować. Jeśli nie akceptujemy czegoś na co nie mamy wpływu, prowadzi to jedynie do poczucia bezsilności. Niekiedy pomaga zrozumienie, że wszystko jest po coś, że ma nas czegoś nauczyć, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Jeśli napotykamy przeszkody, należy zastanowić się jak działać pomimo przeszkód i ograniczeń zewnętrznych. Przeszkody pojawiają się na naszej drodze czasem po to, by sprawdzić naszą wytrwałość i determinację będąc dla nas swego rodzaju testem.

Bywa jednak, że przeszkody pokazują nam coś innego… Jeśli coś nie idzie nam “jak po maśle”, może warto zastanowić się, czy to przypadkiem nie jest informacją od Wszechświata, że podążamy niewłaściwą drogą i powinniśmy z niej zawrócić. Nie zawsze warto forsować rzeczy na siłę. Czasem dając się powodować np. lękiem próbujemy wymusić jakieś sytacje w naszym życiu, ale jak się poźniej okazuje, nie wychodzi to nikomu na dobre. Jeśli istnieją tego typu przeszkody, wówczas może być to informacją, że jesteśmy na niewłaściwej drodze.

AKCEPTACJA LUDZI

Jeśli irytują nas ludzie w naszym otoczeniu, zastanówmy się, co ta osoba ma w sobie, czego nie widzę i nie akceptuję u siebie? Albo być może osoba ta pod jakimś względem reprezentuje moje przeciwne cechy, co pokazuje jedynie tyle, że ja sam/a mam w sobie jeszcze zniezrówoważone skrajności. Zamiast oceniać ludzi, zainspirujmy się od nich. Od każdego człowieka, niezależnie od jego poziomu świadomości, możemy się czegoś nauczyć i uzupełnić w sobie te cechy, których nam brakuje.

AKCEPTACJA ZMIAN

Czasami przychodzą do naszego życia zmiany, których nie potrafimy zaakceptować. Niestety nie na wszystkie wydarzenia w życiu mamy wpływ. Mamy jedynie wpływ na to jak reagujemy na zmiany i jak je interpretujemy, czy postrzegamy je w kategoriach straty czy zysku? Jako zagrożenie czy szansę i możliwość? Zwykle pozorna strata okazuje się być zyskiem, trzeba jedynie spojrzeć na daną sytuację z odpowiedniej perspektywy. Zmiany w życiu są nieuniknione i ważne, ponieważ przyczyniają się do naszego wzrostu i rozwoju. To lęk i kurczowe trzymanie się “starego” blokuje nas przed zaakceptowaniem i przyjęciem w pełni zmiany, która do nas przychodzi.

Czasami zmiany w naszym życiu to “odgórny plan”. Wtedy warto dopuścić do siebie myśl, że istnieje Siła Wyższa i plan, który nie do końca jest zależny od naszej ludzkiej woli. Jedyne co trzeba wtedy zrobić, to poddać się temu, zaprzestać stawiania oporu i walki z tym. Zaakceptować sytuację i zaufać, że tak własnie ma być.

KURCZOWE TRZYMANIE SIĘ PRZESZŁOŚCI

Bywa, że kurczwo trzymamy się ludzi i miejsc już nam nie służących. Jeśli rozstaliśmy się z partnerem, a nadal kurczowo (mentalnie, emocjonalnie i energetycznie) trzymamy się tej osoby nie pozwalając jej odejść, wtedy samych siebie wiążemy w tej sytuacji. Niekiedy ludzie, których spotykamy i z którymi żyjemy, pojawiają się tylko na jakiś czas w naszym życiu, po to by mogli nas czegoś nauczyć. I kiedy lekcje zostały odebrane, należy pozwolić tym ludziom odejść, a także uwolnić się od wszelkich oczekiwań i wizji względem nich, czyli tego jak według ciebie mają się zachowywać. Zaakceptuj odejście takich ludzi ze swojego życia. Zaakceptuj, że zmiany w życiu są nieuchronne i należy zamknąć przeszłość, aby zrobić następny krok i móc pojść dalej w swoim życiu.

Nauka akceptacji pomaga nam zachować wewnętrzny spokój oraz zaufanie, że wszystko jest takie, jakie być powinno. Kiedy w naszym życiu stajemy przed wyzwaniami, trudnymi sytuacjami lub znajdujemy się w obliczu zawirowań w świecie zewnętrznym, umiejętność akceptacji pomaga nam zachować wewnętrzny spokój.

————————————————————————————————————

Jeśli chcesz, abym pomogła Ci rozpoznać Twoje podświadome programy, schematy, przekonania i blokady, możesz skorzystać z oferty SESJI ONLINE.

————————————————————————————————————

Przeczytaj także: Co mówi do Ciebie Twoja Dusza?

Komentując lub udostępniając, doceniasz moją pracę i pomagasz dotrzeć temu materiałowi do większej liczby osób – DZIĘKUJĘ 💚

Udostępnij na:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.