Czy zastanawiałaś się w jaki sposób i na jakiej podstawie podejmujesz swoje życiowe decyzje? Czy podejmujesz je zgodnie ze swoją intuicją, rozsądkiem, czy może kierują tobą programy podświadomości, lęki lub inne emocje?

Intuicja to nasz wewnętrzny kompas. Jeśli masz dobry kontakt ze sobą i swoją intuicją, wtedy odczuwasz zaufanie do siebie i świata. Podążając za swoim wewnętrznym głosem wiesz, że jesteś w odpowiednim miejscu i czasie. Dzięki temu, że masz wewnętrzne prowadzenie, wiesz, że się nie zgubisz. Jeśli jednak nie masz wystarczającego zaufania do swojej intuicji, a kierują tobą programy podświadomości, róznego rodzaju lęki i obawy, to ulegając frustracji czy bezradności w trudnych dla Ciebie sytuacjach, możesz znależć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Wtedy wydostanie się z bałaganu, który zgotowała Ci twoja własna podświadomość, będzie wymagała od ciebie wiele trudu czy wręcz dyplomacji.

Są osoby, które kierują się wyłącznie rozsądkiem i biorą pod uwagę tylko to, co namacalne i widzialne, chcąc mieć wszystko zaplanowane i pod kontrolą. Jednak czy podejmowanie decyzji wyłącznie z rozsądku pomijając przy tym głos serca i swoje wewnętrzne prowadzenie czyni człowieka szczęśliwym? Sztuką jest znalezienie równowagi między rozsądkiem a sercem. Nie możemy zaprzeczać ani jednemu, ani drugiemu. Jeśli zaś kierują tobą programy podświadomości to jesteś jak zagubione we mgle dziecko żyjące w nieświadomości, co nie pozwala Ci być w pełni dojrzałą i odpowiedzialną osobą. Jeśli nie “przepracowałaś” wystarczająco swojego dzieciństwa, to możesz przejawiać zachowania zagubionego dziecka, które poszukuje miłości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa w świecie zewnętrznym.

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Poczucie bezpieczeństwa nie jest zależne od stanu posiadania. Można je sobie wypracować poprzez pracę wewnętrzną. Stabilność/stabilizację możesz osiągnąć poprzez ustabilizowanie się wewnętrznie i osadzenie w samej sobie. Poprzez podejmowanie rozsądnych decyzji, które są zgodne z Twoimi wartościami, sercem, intuicją, nie zaś pod wpływem lęku lub innych emocji. Jeśli zaczniesz żyć zgodnie z tym, czego pragnie Twoja dusza, co mówi Twoja intuicja – a nie programy podświadomości, wtedy podejmowanie decyzji pod wpływem emocji, a także labilność emocjonalna odejdą do przeszłości. Zyskujesz wewnętrzną pewność co do słuszności swoich decyzji, wiesz, że “ten” wybór, a nie inny, jest właściwy i zgodny z Tobą. Masz pełne zaufanie do siebie i do życia. Czujesz się bezpieczna.

————————————————————————————————————

Jeśli chcesz, abym pomogła Ci rozpoznać Twoje schematy, przekonania, programy i blokady, możesz skorzystać z COACHINGU SCHEMATÓW I PRZEKONAŃ.

————————————————————————————————————

Przeczytaj także:

Podświadome przekonania i ich moc oddziaływania na nasze życie

Głową w mur – czyli o powielaniu utartych schematów myślenia i postępowania

Komentując lub udostępniając, doceniasz moją pracę i pomagasz dotrzeć temu materiałowi do większej liczby osób – DZIĘKUJĘ 💚

Udostępnij na:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.