Archetypy zwierzęce to psychologiczne spojrzenie na zwierzęta mocy. Każde ze zwierząt mocy jest upostaciowieniem określonej cechy. Są one przewodnikami po naszej ludzkiej naturze przekazującymi informacje potrzebne na drodze naszego rozwoju. Zwierzęta mocy najczęściej pojawiają się w snach lub napotykamy je w codziennym życiu w postaci żywych istot lub obrazów czy znaków. Każde zwierzę mocy posiada pewnego rodzaju niezwykłą a zarazem naturalną dla niego umiejętność, której możemy się od niego uczyć.

——————————————————————————————————————–

Jakie jest moje zwierzę mocy? (klik)

——————————————————————————————————————–

Zwierzęta mocy z żywiołu ziemi pokazują nam na co musimy zwrócić uwagę tu i teraz i co jest dla nas istotne do zrozumienia na danym etapie życia. Przeprowadzają nas z jednego doświadczenia w drugie. Zwierzęta mocy z żywiołu powietrza (np. orzeł, jastrząb) przeprowadzają nas przez nasze rewiry menetalne/myślowe często ukazując zupełnie inne spojrzenie na naszą rzeczywistość. Zmieniają nasz punkt widzenia, po to by dostrzec pewnego rodzaju zależności w życiu. Uczą nas w jaki sposób wydostać się ze swoich mentalnych schematów, w jaki sposób poczuć się wolnym przekraczając swoje własne ograniczenia.

Warto poznawać i pracować ze zwierzętami mocy, by czerpać od nich siłę i inspirację.

Przykładowe zwierzęta mocy i informacje, które chcą nam przekazać:

LEW – symbol siły i odwagi

Jako zwierzę mocy lew wkraczając do naszego życia pomaga zmobilizować naszą wewnętrzną moc, wzmocnic nasze poczucie własnej wartości oraz obdarza nas odwagą do nowych działań. Pokazuje nam jak dzielnie i niezależnie kroczyć swoją drogą, nie pozwalając by inni nami manipulowali lub nami sterowali. Potrzebne do tego jednak są swojego rodzaju wewnętrzna uważność, równowaga i duchowa stabilność. I własnie na to lew zwraca nam też uwagę.

Kto bowiem posiada siłę i moc, powienien również wziąć za nie odpowiedzialność. Lew uczy nas zatem nie tylko niezależności i odwagi w urzeczywsitnianiu siebie, ale też opanowania i powściągliwości, byśmy mogli z odpowiedzialnością dbać zarówno o siebie, ale też i o nasze „stado” (tych wszystkich za których w mniejszym lub większym stopniu jesteśmy odpowiedzialni). I jeśli zajdzie taka potrzeba, byśmy umieli stanąć w obronie słabszych.

Bycie dobrym władcą to prawdziwa sztuka. Wielu z nas w naszym życiu w mniejszym lub większym stopniu otrzymują taką rolę. Jesteśmy np szefami, przełożonymi, nauczycielami, rodzicami itp. Uczmy się od lwa owej sztuki panowania. Z prawdziwą odpowiedzialnością i odwagą, z otwartym szeroko sercem.

Lew wzywa nas do tego, byśmy pamiętali o owym świętym Środku w nas samych.  Dbali o niego i z niego czerpali mądrość i siłę. Często bowiem dyskutujemy o tym co na górze i dole, na lewo lub prawo. Tracimy przez to prawdziwe rozeznanie i wypadamy ze środka. A przecież tylko tam znajduje się żródło prawdziwej mocy, spokoju, siły, opanowania, mądrości. Lew uczy nas tego, że zamiast pochopnie działać, lepiej jest najpierw dobrze się przyglądnąć, poobserwować, pozwolić rzeczom /sprawom się dziać. Niekiedy bowiem sprawy rozwiązują się same, jeśli pozostając w naszym środku z dystansem się im przyglądniemy. Bez zbytniego ingerowania. Gdy natomiast trzeba działać, strajamy się zawsze działać czerpiąc siłę, mądrość, inspiracje z naszego środka. I jeśli tak będziemy działać, królewski lew da nam siłę i moc byśmy potafili doprowadzić zaczęte sprawy do końca, a jednocześnie podchodzili do świata i Życia z optymizmem.

Uczmy się od lwa zaufania do nas samych. Do naszego prawdziwego ja. Pozwólmy by nasze wewnętrzne Słońce nas rozświetliło. Boskość jest już nas, w naszym środku. Z niej czerpmy siłę, potęgę,  i moc.

Jako zwierzę związane ze Słońcem i elementem ognia lew daje nam siłę, byśmy rozpalili w sobie ogień prawdy. Nie chodzi tu o jakieś prawdy, cudze lub nawet nasze, ale o prawdę w nas, czyli inaczej jedność tego co wewnątrz nas z tym, co pokazujemy na zewnątrz. Lew daje nam siłę byśmy o ten ogień dbali, a w razie potrzeby mieli odwagę spalić nim wszystko to, co zagraża naszemu światłu.

ciemna strona: Lew wskazuje na dumę, rozpustę, samowolę, problemy z autotytetami, porywczość, lenistwo, chęć błyszczenia.

KOŃ – symbol wolności i niezależności

Jako zwierzę mocy:  Będąc ucieleśnieniem wolności, siły do życia, wytrwałości, a także wewnętrznej chęci dawania z siebie tego co najlepsze, wkraczając do naszego życia koń przynosi nam z sobą naprawdę wiele darów.
Nie tylko chce nam pomóc w dźwiganiu naszych ciężarów, ale i w dźwiganiu nas samych podczas trudu naszej wędrówki. Jest zawsze gotowy do pomocy i do służenia nam swoją wytrwałością i siłą.To zwierzę promieniujące niezwykłym wdziękiem i niezależnością. Kiedy spoglądamy na konia, ujrzymy w nim owy wdzięk i lekkość, z jaką wręcz gna do wolności. To jest właśnie jego największy dar dla nas. Uczmy się zatem od konia lekkości i wdzięku z obchodzeniem się z naszymi życiowymi doświadczeniami, a poczujemy prawdziwą wolność. Nasze szczęście bowiem nie zależy tak naprawdę od żadnych czynników zewnętrznych, a jedynie od naszego wewnętrznego nastawienia. Jeśli nauczymy się dystansu i będziemy pamiętać, by nie dać się zniewalać innym, poczujemy w sobie lekkość i wolność.  Koń uczy nas tego, iż wolność nie jest czymś oczywistym, ale też niczym, na co musimy zasłużyć. Wolność to stan ducha, stan w naszym sercu.  Przypatrzmy się koniowi. Jak mimo swej pozornej ciężkości potrafi galopować łapiąc wiatr w rozwianą grzywę i cieszyć się każdą komórką swego ciała ową wolnością. Jak z wdziękiem potrafi przeskakiwać napotkane przeszkody. Nie ucieka przed nimi, nie lęka się nich, a odważnie je przeskakuje. Tak samo my możemy uczyć się od konia, że z odwagą i miłością w sercu jesteśmy w stanie pokonać każdą przeszkodę. A nawet z każdą kolejną zyskiwać na większej lekkości. A jeśli któraś z nich okaże się zbyt duża, koń pomoże nam ją dojrzeć zawczasu i odnależć inną, bezpieczną drogę. Drogę do nas samych. Do tego by z odwagą i lekkością wyrażać siebie, naszą prawdę, śpiewać naszą pieśń duszy.

Kiedy natomiast nie będziemy wiedzieli co dalej, jak dalej, poniesie nas wtedy na swoim grzbiecie, abyśmy mogli odzyskać naszą energię.

Koń zwiastuje nam też zwykle pewne zmiany związane z rozszerzeniem naszej świadomości. Obdarza nas odwagą, byśmy dzielnie podjęli się zadań jakie nas w związku z tym będą oczekiwać, obojętnie jakimi one by nie były. Uczy nas prawdziwego bycia w chwili obecnej, bez oczekiwań, bez oceniania. Po prostu być. Z uważnością, z wolnością. Z tegorodzi się lekkość.
Jednak to nie zawsze jest takie proste. Bo chociaż często mamy odwagę zawalczyć o naszą wolność na zewnątrz, to równie często sami ją sobie odbieramy. Zdradzamy samych siebie, oceniamy się, porównujemy z innymi lub w taki czy inny sposób wyrzekamy się jakieś części nas samych. Boimy się naszych cieni, tych ciemnych stron w nas samych i często nie chcemy ich nawet dostrzec. Zaprzeczamy, negujemy, wypieramy swoje emocje, uczucia, pragnienia, te kawałeczki nas, które chcą być nie tylko zobaczone, ale również ukochane. Koń w cudowny sposób pomaga nam tutaj pokochać siebie. Uczy nas łagodności i współodczucia wobec nas samych. Tak, otwórzmy najpierw serce przede wszystkim dla nas samych, a potem dla innych. Zwłaszcza tych wszystkich, którzy w taki czy inny sposób próbowali nas prowadzić narzucając nam przy tym swój kierunek. Kiedy na nowo otworzymy nasze serce i odważymy się wpuścić do niego współodczuwanie, wtedy ocenianie, dawne pretensje i żale same od nas odpadną robiąc miejsce na nowe energie. Otwarte serce poszerzy naszą wewnętrzną przestrzeń, abyśmy mogli paść się na łąkach cudownej wolności oraz z lekkością i radością pogalopować na spotkanie każdej nadchodzącej chwili .

Koń jest zwierzęciem związanym z wiatrem, z niebem. Przynosi inspirację, jest inspiracją. Prowadzi nas do naszych duchowych wglądów, pomysłów, idei i wizji. Motywuje nas do tego, byśmy z entuzjazmem i optymizmem do nich podchodzili i z pasją je wyrażali. Wzywa nas do tego, byśmy odważyli się do skoku w owe nieznane, skoku w nowe.

Ze strony cienia: Koń wskazuje na nieprzewidzianą impulsywność, lekkomyślność i niecierpliwość. Zwlaszcza może to dotyczyć jakiś naszych relacji z innymi wtedy kiedy do głosu dochodzi jakis cień. Koń wskazuje tu też na naszą zarozumiałość i uprór. Być może denerwujemy się zbyt szybko czyjąś wypowiedziedzią, albo zachowaniem. Nie potrafimy w takich chwilach nawiązać kontaktu z naszą empatią, wczuć w to co czuje druga strona, tylko od razu „wierzgamy”. Może przekonani o naszej racji upieramy się przy swoim, nie próbując nawet zrozumieć naszego rozmówcę. Spróbujmy przypomnieć sobie o tym, iż światlo, ktorym jesteśmy nadaje lekkości. Stańmy się lekkością.

Jeśli koń jest twoim zwierzęciem mocy wtedy:
* Ogromnie cenisz swoją autonomię i poczucie wolności i robisz wszystko co konieczne, by je utrzymać i o nie dbać.
* Masz otwarte serce zarówno dla samego siebie jak i dla innych.
* Jesteś wizjonerem, podróżujesz chętnie w inne stany świadomości, jednak potrafisz to robić nie tracąc kontaktu z rzeczywistością i światem fizycznym.
* Uwielbiasz podróże lub chociaż długie spacery. Kochasz czuć wiatr we włosach i szerokie przestrzenie wokół siebie.
* Dużą satysfakcję sprawia ci praca socjalna, dlatego też chętnie się angażujesz w te działania, które służą pomocą i wsparciem dla innych.
* Posiadasz zdolnosci szamańskie i mediumiczne.

ORZEŁ – symbol przywództwa, wizjonerstwa, nauczyciel wolności

Jako najbardziej wymowny i niezawodny posłaniec z wyższego świata orzeł jest niezwykle silnym i szlachetnym towarzyszem. Wkraczając do naszego życia nawołuje nas do tego, abyśmy od tej chwili zaczęli nasze życie postrzegać z wyższej i szerszej perspektywy. Tym samym niejako przynosi nam przesłanie, iż właśnie wkraczamy w nową fazę rozwoju, gdzie ważne jest aby nasze myślenie było jak najbardziej obiektywne i obejmowało swym zasięgiem również te sfery i przestrzenie, do których do tej pory odwracaliśmy się plecami. Nasze emocje mają wpływ na nasze działania. Czasem nasza ziemska perspektywa staje się zbyt ciasna i niewystarczająca i wtedy pojawiają się problemy, na które trydno znaleźć prawdziwe rozwiązania. Orzeł ofiarowuje nam swoją pomoc zapraszając nas do lotu u jego boku. Wysoko w stronę Słońca i gwiazd. Tylko z tego poziomu jesteśmy w stanie zobaczyć więcej, prześcignąć nasze przyzwyczajenia oraz porzucić ograniczające nas przekonania. Nadszedł czas abyśmy prawdziwie wzięli odpowiedzialność w swoje ręce. Przestali upatrywać źródła naszych niepowodzeń lub niedobrych doświadczeń w zewnętrznych energiach i dostrzegli, że wszystko jest ze sobą powiązane, a wrzechświat jedynie nam odpowiada energiami, które sami wprawiliśmy w ruch. I obojętnie czy mamy do podjęcia decyzje naprawdę ważne, czy też mniej istotne, orzeł zachęca nas do tego byśmy najpierw spróbowali wzbić się z nim do góry i przyjrzeli się wszystkim stojącym przed nami możliowściom i ewentualnościom z szerszej, duchowej perspektywy. Tak abyśmy potrafili objąć naszym wzrokiem wszystkie powiązania, a nasze wybory stały się dzięki temu jak najlepsze.

Orzeł pokazuje nam tkwiący w nas potencjał. Wskazuje na narzędzia, które mamy już w sobie, a dzięki którym możemy się rozwijać, ugruntować naszą własną ochronę, wzmocnić zaufanie do samego siebie, rozwinąć skrzydła i dotrzeć do krainy nieograniczonych możliwości. Przypomina nam równocześnie o odpowiedzialności, uczy mądrości Stworzenia i wzywa do podążania za siłą serca, abyśmy mogli odnaleźć nasze przeznaczenie i nim żyć.

Medycyna orła jest potężna, ale też wymagająca. Orzeł bowiem ofiarowuje nam swoją moc i otacza nas szczególną ochroną,  ale wymaga od człowieka wielkiej pokory, szacunku dla Stwórcy, gotowości do poniesienia ofiary i odpowiedzialności. Pomaga nam wznieść się do góry, abyśmy mogli sprostać zadaniu bycia pośrednikiem przynoszącym światu i innym ludziom przesłanie od Wielkiego Ducha. Jednak najpierw musimy się stać godni tego zadania.

ciemna strona: Orzeł wskazuje na potrzebę wyróżniania się, bycia kimś lepszym, wyniosłość, arogancję, egoistyczną walkę w dążeniu do władzy lub spełniania jedynie swoich pragnień, a także na problemy z osobą ojca i obrazem boga.

Jeśli orzeł jest twoim zwierzęciem mocy wtedy:
* Jesteś starą duszą i twoja duchowa świadomość znajduje się już na wysokim poziomie. Kroczysz swoją ścieżką nie tracąc z oczu swojej misji i starając się najlepiej jak potrafisz urzeczywistnić pragnienia swojej duszy bez zbytniego rozproszenia się gdy napotykasz na trudności.
* Fascynują cię duchowe podróże i odmienne stany świadomości. Masz już w tej dziedzinie nie tylko swoje doświadczenia, ale potrafisz wykorzystywać też te umiejętności do pomagania innym.
* Struktury i dogmaty religijne nie pasują do ciebie. Wyrosłeś już z religii.
* Mimo iż twoja świadomość jest już znacznie poszerzona, wciąż się rozwijasz. Przechodzisz też w tym życiu przez cały szereg duchowych inicjacji.
* Ze względu na to, iż orzeł obdarzając cię szeroką powietrzną perspektywą zabiera cię naprawdę wysoko, powienieneś pracować świadomie również z jakimś czworonożnym zwierzęciem mocy, aby nie tracić kontaktu z Matką Ziemią. Jeśli masz skłonności do zbytniego dystansowania się dobrze byłoby nawiązać też stały kontakt z jakimś zwierzęciem wody.

WILK – symbol przewodnictwa i ochrony

Wilk przychodzi do nas jako wysłannik / członek naszej duchowej rodziny. Przynosi nam w darze uwagę, wsparcie i miłość,  jakich z takich czy innych względów nie daje nam (przynajmniej nie tak jak byśmy potrzebowali) nasza biologiczna rodzina. Wilk jest jednocześnie Siostrą i Bratem, Matką i Ojcem, Ciotką i Wujkiem, Babcią i Dziadkiem, Dzieckiem i Wnukiem – dlatego jego moc uznawana jest za tak wielką. Wilk przekazuje nam swoją energię do dyspozycji, by nam towarzyszyć i jednocześnie nas chronić na wszystkich płaszczyznach życia. Nigdy nas nie opuszcza. Nie ma silniejszego totemu ochronnego niż wilk.

Kiedy więc wilk jako tak potężne zwierzę mocy wkracza do naszego życia, bądźmy gotowi na kroczenie razem z nim po księżycowej srebrnej ścieżce mocy. Zaufajmy całkowicie jego prowadzeniu. Wilk wprowadzi nas w pewne rytuały, które pomogą nam sięgnąć naszego wyższego ja. Jako nasz przewodnik wilk przekazuje nam swój instynkt, swoje zmysły, oraz zaufanie do owej wewnętrznej siły w nas. Pokazuje nam jak powinniśmy się wpasować w dane zewnętrzne okoliczności, jednocześnie urzeczywistniając nasze wewnętrzne wizje. Uczy nas tego jak podążać za sobą samym, bez niepotrzebnego, osłabiającego nas ulegania innym. Dodaje nam odwagi do urzeczywistniania samych siebie, a co za tym idzie do tego, byśmy byli zewnętrznie zgodni z tym, co jest w naszym wnętrzu. Uczy nas, jak bez krzywdzenia innych, czy naruszania ich świętej przestrzeni, osiągać swoje cele, jak zamieniać nasze marzenia i pomysły w naszą realność. Wyostrza naszą sensytywność, pomaga nam odbierać owe wewnętrzne przekazy i uczy nas jak za nimi podążać.

Wilk uczy nas też jak walczyć. O siebie i o naszą wolność. Przestrzega nas przed fałszywymi relacjami, przed ludźmi, którzy nas wykorzystują lub energetycznie działają na naszą niekorzyść, zaniżają nasze wibracje lub wręcz wysysają z nas energię. Nie dajmy się łatwo zwieść pozorom, bądźmy ostrożni i dbajmy o siebie. Bądżmy jak wilk.

Wilk prowadzi nas w te punkty i te miejsca w nas samych, które wymagają uleczenia. Pokazuje nam możliwości jak to zrobić i udziela nam do tego swojej energii. Pomaga nam aktywować naszą uzdrawiającą moc i uleczyć to, co tego uleczenia potrzebuje. Pomaga nam oczyścić się z negatywnych energii, które nagromadziły się w przeszłości ( też z poprzednich wcieleń) i tym samym przywraca nam naszą wewnętrzną siłę.

Przede wszystkim jednak wilk jest zwierzęciem, które dba o swoją watahę i potrafi się doskonale komunikować. Jako zwierzę mocy uczy nas więc jasnej i szczerej komunikacji, która być może jest naszym słabszym punktem. Pomaga nam tutaj pozbyć się wewnętrznych blokad, otworzyć się i po prostu być szczerym. Jest to bardzo ważne do poprawienia naszych relacji w grupie. Wilk bowiem przywraca nas grupie. Pomaga nam znależć w niej nasze miejsce, być respektowanym i kochanym. Jednocześnie uczy nas jak powinniśmy my z naszej strony naszych braci i siostry (członków grupy) respektować i kochać. Wilk zwraca tutaj szczególną uwagę na szacunkek wobec innych i wobec nas samych. Uczy nas jak przezwyciężyć nasze skłonności do wywyższania się ponad innych, albo odwrotnie do zaniżania naszej wartości. Wprowadza nas w tajemnicę pokory, bowiem tylko ten, kto potrafi ją prawdziwie odczuć i okazać, będzie potrafił również prawdziwie walczyć i prowadzić innych. Jeśli przyjmiemy te nauki wilka, jeśli naczymy się jak zachować równowagę między respektem i pokorą, jak jasno, otwarcie i szczerze komunikować, otrzymamy w nagrodę nasze miejsce w grupie. Jej szacunek, wsparcie i miłość. Naszą do niej prawdziwą przynależność. Nie będziemy już nigdy musieli czuć się odizolowani czy odsunięci na bok. A jeśli nadejdzie nasz czas i taka będzie wola naszej duszy, wilk udzieli nam lekcji jak stać się dobrym przewodnikiem dla innych.

ciemna strona: Wilk wskazuje na tchórzostwo, mobbing, podstępne działanie, zuchwałość, nieopanowanie, rozdarcie, chciwość, pożądanie, nadużywanie władzy, uleganie naciskom grupy.

Jeśli wilk jest twoim zwierzęciem mocy wtedy:
* Masz mocno rozwinięte poczucie wspólnoty i dobrze wykształcone socjalne zachowania. Jesteś rodzinny i potrafisz otwarcie okazywać uczucia swoim bliskim i przyjaciołom.
* Masz dobrze rozwiniętą intuicję. Zwłaszcza w kontaktach z innymi ludźmi potrafisz od razu wyłapać wszelkie dysharmonie lub poruszenie energii.
* Nie przepadasz za czysto intelektualnymi rozmowami prowadzonymi jedynie z poziomu umysłu. Za to bardzo dobrze czujesz się wśród ludzi, z którymi możesz porozmawiać od serca na głębsze tematy.
* Jesteś komunikatywny i wyrażasz się nie tylko za pomocą słów ale również niewerbalnie, np przy pomocy mowy ciała.
* Unikasz otwartych konfrontacji. Jednak gdy zajdzie taka potrzeba i czujesz z tyłu wsparcie, to walczysz zaciekle. Przeważnie jednak nie jest to konieczne, albowiem już twoja postawa powoduje, że jesteś traktowany z respektem.

DELFIN – symbol radości, spokoju, harmonii, subtelnego odczuwania

Jako zwierzę mocy: Wpływając do naszego życia, delfin przynosi nam połączenie z naszą świetlaną rodziną i uzdrowienie na wielu poziomach. Poprzez dźwięki, kolory i nowe frekwencje przywraca nam połączenie ze Źródłem. Uczy nas jak za pomocą oddechu wejść głębiej do naszego wnętrza, skąd możemy czerpać mądrość i inspirację. Obdarwouje nas umiejętnością odbierania energii i przekazów pochodzących z duchowego świata. Otrzymamy je raczej w formie uczuć i doznań płynących prosto z naszego wnętrza, niż w postaci jakiś umysłowych koncepcji. W ten sposób wzrastać będzie też nasza sensytywność. Delfin potrafi nie tylko odczuwać nasz nastrój, ale również doskonale odczytuje telepatycznie nasze myśli i uczucia. Tym samym obdarza i nas owym atrybutem i możliwe, że coraz częściej będziemy mieć uczucie, że wiemy jak czują się inni i co naprawdę myślą, jeszcze zanim oni sami nam o tym będą chcieli powiedzieć. Mimo to pozwólmy im mówić, słuchajmy uważnie i z sercem. Niech nasze nowe zdolności służą naszemu duchowemu rozwojowi. Wzmacniajmy dzięki nim naszą empatię i wrażliwość. Twórzmy coraz większą harmonię wokół.

Delfin przynosi nam również ze sobą nowe barwy, nowe tony. Uwrażliwia naszą zdolność komunikacji. Otwiera przed nami nowe drogi i sposoby wyrażania i urzeczywistniania samego siebie. Nasza ciekawość życia chce się obudzić, chce nas prowadzić, abyśmy mogli odkrywać cuda jdzieją się wokoł nas i cud jakim sami jesteśmy. Może zapragniemy śpiewać, tańczyć, tworzyć muzykę, malować, rysować lub pisać wiersze. Może będzie to jeszcze coś innego. Odkryjmy sposób w jaki najlepiej nam się wyrazić, jaki najlepiej służyć będzie nam do tworzenia harmoni i bądźmy kreatywni. Delfin dodaje nam radości i lekkości, z jaką możemy płynąć przez życie. Uczy nas jak czerpać radość z każdej chwili, z każdej czynności. Czy będą to wielkie rzeczy, czy też zwyczajne obowiązki dnia codziennego, możemy zagłębić się w danym  momencie i po prostu być w nim w pełni obecni. Każda chwila jest wyjątkowa, niepowtarzalna i na swój sposób wspaniała. Delfin pomoże nam odkryć tajemnicę bycia obecnym, dzięki czemu nasze życie przemieni się we wspaniałą i pełną przygód zabawę odkrywania samych siebie.
Wreszcie też delfin uczy nas jak nawiązać kontakt z naszym wewnętrznym dzieckiem. Jak je w sobie odnaleźć, utulić je, otoczyć miłością. Pomaga nam więc pozbyć się wewnętrznych, emocjonalnych blokad. Uzdrowić nasze Ja i nasze serca, po to, byśmy na nowo mogli cieszyć i delektować się życiem w całej jego okazałości. By radość i swoboda z nas promieniała, a Miłość by coraz bardziej rozświetlała naszą drogę.

Ze strony cienia: Delfin wskazuje na pamiętliwość i trudność wybaczania. A jednocześnie na naiwność, czy nawet bezbronność. Może staliśmy się ofiarą naszej łatwowierności lub w jakiś inny sposób ktoś nas wykorzystal i wciąż cierpimy nie mogąc wybaczyć? Albo z kolei zdarza nam się mierzyć wszystkich własną miarą i zapominamy, iż różni ludzie są w różnych punktach swojej drogi i nie jesteśmy jednakowi. Może właśnie z powodu tego zapomnienia mamy zbyt duże oczekiwania wobec innych, a co za tym idzie brak tolerancji dla czyiś blędów czy potknięć i trudno nam te błędy wybaczać i kochać ludzi „pomimo”, a nie jedynie „za coś”? Delfin zaprasza nas do przyjrzenia się naszym relacjom i uzdrowienia tego, co może już zostać uzdrowione. Światło jest w nas i tak samo światło jest w naszych bliskich.

Jeśli delfin jest twoim zwierzęciem mocy wtedy:
* Żyjesz w Tu i Teraz. Życie jest dla ciebie zabawą. Bawisz się każdą chwilą, radujesz każdym momentem taki, jaki jest. Kiedy jednak coś wymaga twojej uwagi i zaangażowania potrafisz się całkowicie skoncentrować na danym projekcie.
* Posiadasz wyjątkowe zdolności do wchodzenia w odmienne stany świadomości, w które wchodzisz podczas medytacji. Najlepiej pomagają ci w tym metody związane z oddechem. Kiedy jesteś w takim stanie zmienionej świadomości, zachowujesz jednak swoją głęboką uważność i obecność.
* Kiedy jesteś szczęśliwy promieniujesz na zewnątrz tak bardzo twoją radością, że i ludzie naakoło ciebie stają się szczęśliwi, niezależnie od tego jak się czuli prędzej.
* Masz bardzo dobrze rozwiniętą intuicję i potrafisz telepatycznie odbierać przekazy od innych.
* Masz zdolności do intuicyjnego prowadzenia innych. Doskonale wyczuwasz jak mądrze, delikatnie i z pożytkiem dla wszystkich prowadzić grupę. Dlatego też ludzie bardzo chętnie chcą za tobą podążać.

SŁOŃ – symbol wielkiej siły oraz wrażliwości i łagodności zarazem

Jeśli jako zwierzę mocy słoń wkracza do naszego życia, przekazuje nam w darze wielką siłę i moc, ale też otwiera wrota do starożytnej mądrości Ziemi. Z jednej strony przynosi w darze krzepę i stabilność, z drugiej łagodność i wielką wrażliwość serca. Innymi słowy zaprasza nas niejako do królestwa olbrzymów i chce nam przekazać, iż nie zawsze duzi ludzie i zwierzęta są tymi najgroźniejszymi, a właśnie łagodnymi i o wielkim sercu.
Jako zwierzę mocy wskazuje sobą na ową wrażliwość, zdolność do współodczuwania i cierpliwość, by bardziej je w nas rozbudzić. Wyostrza nasze poczucie sprawiedliwości i porządku. Uczy nas szacunku do Życia i Miłości do każdego stworzenia. Przynosi nam w darze również bardzo wyostrzoną intuicję i połączenie ze Źródłem.

Zarówno w rzeczywistym jak i w duchowym świecie, słoń jest wspaniałym, dobrodusznym towarzyszem, zawsze gotowym do pomocy. Jego wielkie uszy niejako przekazują  nam dar umiejętności słuchania. Prawdziwego szczertego słuchania i rozumienia, a co za tym idzie współodczuwania i gotowości do wspierania i pomagania innym.

Wielka siła i moc niesie za sobą też wielką odpowiedzialność. Słoń jako zwierzę mocy przypomina nam zatem też o naszej współodpowiedzialności za wspólnotę w której żyjemy. Z jednej strony uczy nas łagodnego prowadzenia grupy, gdzie jednocześnie jesteśmy naturalną częścią tej wspólnoty. Dlatego też słoń obdarza nas tu cierpliwością, pewnego rodzaju stabilnością i wytrzymałością, byśmy nie poddawali się niepowodzeniom czy trudnościom. No i wreszcie umiłowaniem do pokoju, ale również wewnętrzną dyscypliną.

Słoń posiada bardzo dobrą pamięć, dlatego też jako zwierzę mocy jest nauczycielem uniwersalnej Mądrości, wiedzy. Z drugiej strony potrafi być niezwykle pamiętliwy.  Z usposobienia jest bardzo łagodny i kochający pokój, jednak gdy zajdzie taka potrzeba, słoń potrafi doskonale się obronić i biada temu, kto wtedy stanie mu na drodze.

Sloń swoją wielkością przypomina nam przede wszystkim o naszej wewnętrznej wielkości. Pokazuje nam byśmy łączyli to, co boskie z tym, co ziemskie i w ten sposób kroczyli naszą sćiezką, służąc przy tym starszym, młodszym, słabszym i wszystkim tym, którzy potrzebować będą naszego wsparcia. Służba ta nie jest jakimś obowiązkiem, ale naturalnym pragnieniem naszej duszy, nas samych. Dlatego też służąc innym, służymy sobie. A radość i miłość, która się dzieki niej narodzi będzie nam najlepszą nagrodą.

ciemna strona: Słoń wskazuje na ociężałość, niezdarność, lenistwo, pamiętliwość, utarte wzorce zachowań, nieumiejętność wyswobodzenia się z narzuconych pęt, poddawanie się tresurze, żarłoczność.

Jeśli słoń jest twoim zwierzęciem mocy wtedy:
* Jesteś niezwykle inteligenty i posiadasz duży głód wiedzy. Dlatego też chętnie przyswajasz nową dla ciebie wiedzę, zarówno przez różnego rodzaju szkolenia jak i doświadczenia, a także korzystając z doświadczeń innych. Wiedzę tę potrafisz zamienić na prawdziwą mądrość.
* Posiadasz dar łatwego rozwiązywania problemow. Wykorzystujesz do tego zarówno twoją wysoką inteligencję jak i wyostrzoną intuicję.
* Jesteś uważny i wrażliwy na innych, zawsze gotowym do pomocy.
* Dużą satysfakcję sprawia ci praca socjalna, dlatego też chętnie się angażujesz w te działania, które służą pomocą i wsparciem dla innych.
* Jesteś zmysłowy i namiętny. Posiadasz wysokie libido i potrafisz prawdziwie delektować się i cieszyć ze swojej seksualności.

MOTYL – symbol zmian i transformacji

Motyl jest jednym z najbardziej potężnych i inspirujących zwierząt mocy. Wkraczając do naszego życia nakierowuje naszą uwagę na naszą duszę i przygotowuje nas do kolejnego etapu przemiany w nas samych. Jest nie tylko zwiastunem tej zmiany, ale też pomaga nam, by się ona dokonała. Wnosi na swoich skrzydłach lekkość i radość, tak byśmy mogli przemienić w nas wszystkie te energie, które do tej pory trzymały nas niejako w dole, ciążyły, ograniczały czy w jakikolwiek sposób hamowały.

Motyl pomaga nam w pierwszej kolejności dostrzec w nas ten niepotrzebny balast. To etap kokonu. Czas na uporządkowanie myśli, uczuć, emocji. Na poukładanie w sobie tych wszystkich energii, bez niepotrzebnego analizowania, roztrząsania, obwiniania czy poganiania samych siebie. Pozwólmy sobie w ciszy, bez pośpiechu na zagłębienie się w sobie, na spotkanie z naszą duszą.  To etap uleczenia i przemiany. Nie wolno na siłę tego przyśpieszać. Każdy z nas ma swoje tempo i jest w tym punkcie swojego rozwoju, jaki jest dla niego akurat najodpowiedniejszy. Dlatego dajmy sobie tyle czasu, ile potrzebujemy.

A kiedy będziemy już gotowi do zrzucenia balastu, motyl doda nam lekkości, tak byśmy mogli bez oglądania się wstecz, prawdziwie wolni, rozłożyć nasze skrzydełka i zacząć latać. Motyl uczy nas tutaj świadomie kierować swoim życiem, wychwytywać nowe idee i dobre pomysły, wykorzystywać pojawiające się możliwości, realizować marzenia i tworzyć naszą rzeczywistość coraz piękniejszą.

ciemna strona: Motyl wskazuje na roztrzepanie, niepewność, kruchość, niestalość.

Jeśli motyl jest twoim zwierzęciem mocy wtedy:
* Masz wielki szacunek do wszelkich cyklów Życia, które zachodzą w tobie i wokół ciebie.
* Jesteś wizjonerem. Kiedy będąc na łonie natury posłuchasz ciszy, kiedy medytujesz w domu, potrafisz ujrzeć co jest do zrobieniam, by twoje wizje i marzenia staly się rzeczywistością.
* Potrafisz przyjąć zmiany jakie się pojawiają w twoim życiu z zaufaniem i nawet radością. Potrafisz dostrzec w każdej okoliczności jakiś dar.
* Jesteś wrażliwy i z łatwością wyczuwasz zmiany w energiach. Pracujesz z energiami w różnej ich formie, czy to za pomocą dźwięku, kolorów, zapachów, czucia.

Źródło: bafka.ovh

——————————————————————————————————————–

Jeśli chcesz, abym pomogła Ci rozpoznać Twoje ograniczające Cię podświadome programy, schematy, przekonania i blokady, skorzystaj z oferty WGLĄDU W PROGRAMY I SCHEMATY PODŚWIADOMOŚCI.

——————————————————————————————————————–


Przeczytaj także: 8 czakra – nie musisz być zależny od programów, które odziedziczyłeś po swoich przodkach

Udostępnij na:

1 komentarz

Teoria Pianino · 16 lutego, 2022 o 4:54 am

Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

× Jestem na WhatsApp