Żyliśmy w czasach, w których człowiek oddalił się od natury i od samego siebie. Teraz jednak nadszedł okres przewartościowania swojego życia, zdefiniowania swoich wartości na nowo, odkrycia co jest dla nas ważne, czego już nie chcemy w naszym życiu, od czego chcemy odejść, by zrobić miejsce na nowe. To czas budowania nowego lepszego życia, które będzie oparte o solidne fundamenty. To wielki czas przejścia do wyższego wymiaru świadomości. Idea slow life pięknie wpasowuje się w to, co zadziewa się obecnie na naszych oczach globalnie. Życie zwolniło tempo, znajdujemy czas na rzeczy, na które wcześniej nam go brakowało.

Wszystko dzieje sie po coś, a pozostawanie w domach z powodu “pandemii ” ma w tym swój wyżyszy cel. Spędzając więcej czasu w domu ze swoimi rodzinami mamy szansę na porozumienie i wspólny język z bliskimi. Jeśli żyjemy pod jednym dachem z “właściwymi” partnerami, jest to prawdopodobnie czas miło spędzony. Wcześniej praca i zarabianie pieniędzy na domy, kredyty, rzeczy materialne, etc. zaprzątały nasze glowy. Teraz nareszcie znajdujemy czas na spędzenie go ze swoją rodziną. Jednak jeśli nie żyjemy z odpowiednimi partnerami, z osobami które kochamy i które kochaja nas, wszystkie zamiecione wcześniej pod dywan sprawy wychodzą na wierzch i domagają się uprzątnięcia i uporządkowania. To także czas spotkania się ze swoim cieniem, swoimi lękami, traumami z dzieciństwa, które wyparliśmy do naszej podświadomosci nie chcąc wcześniej ich zobaczyć i się z nimi zmierzyć.

Rozstania, rozwody i wchodzenie w nowe, zdrowsze związki i relacje zadziewają się coraz częściej na naszych oczach. Jest to czas uwalniania się od związków zależnościowych, karmicznych, toksycznych, które budowane były na brakach z dzieciństwa. Pora na uzdrowienie swojego dzieciństwa, odrzucenie wszystkiego co nie jest nasze, wychodzenie ze swoich programów, uwarunkowań, starych schematów i przekonań, które oddzielają nas od bezwarunkowej miłości do siebie i innych. Wkraczamy teraz w inne życie – życie z poziomu serca. Ważne jest odnalezienie siebie w tym wszystkim, odkrycie swojej drogi, przeznaczenia, pasji, powołania, zmiana pracy na inną, która będzie bardziej odpowiadała naszym naturalnym talentom i predyspozycjom.

Od zawsze miałam poczucie, że gdyby każdy wykonywał zawód, który kocha, w którym mógłby wykorzystać swój potencjał i naturalne predyspozycje, świat byłby o wiele piękniejszy. Pani w sklepie obsługiwałaby nas z uśmiechem na twarzy, ponieważ kocha swoją pracę i kontakt z innymi ludźmi sprawia jej przyjemność. Jednak często można było zaobserwować niemiłą obsługą, co wynikało z ogólnego braku zadowolenia i spełnienia w życiu tej osoby. Negatywna energia takiej pani emanuje i wpływa potem na tych wszystkich ludzi, którzy zostali przez nią obsłużeni.

Obecne czasy sprzyjają spowolnieniu życia, zatrzymaniu się, byciu tu i teraz, cieszeniu się chwilą obecną. Życie w spokoju i bez pośpiechu na pewno będzie miało dobroczynny wpływ na wszystkich. Znajdą się jednak tacy ludzie, którzy stawiają temu opór i sprzeciwiają się ogólnemu zatrzymaniu i spowolnieniu życia. Nie każdemu to odpowiada, ale chcąc nie chcąc życie i obecna sytuacja na świecie wymusza to na nich. Ludzie, którzy stawiają opór po prostu trudniej przejdą ten czas, zaś ci, którzy mają w sobie postawę akceptacji i zrozumienia, wykorzystają obecny czas możliwie jak najlepiej dla siebie i swojego rozwoju.

Slow parenting

Slow parenting to wychowywanie dziecka bez presji brania udziału przez dziecko w wielu dodatkowych zajęciach, na które ono nie ma ochoty. Nie oznacza to jednak zgadzania się na wszystkie zachcianki dziecka i brak stawiania jakichkolwiek wymagań – to raczej wspieranie go w kierunku, w którym chce podążać i ma największe zdolności.

Na znaczeniu coraz bardziej zyskuje równowaga między życiem rodzinnym a zawodowym. Praca zdalna z domu to coraz powszechniejsze zjawisko. Nie jest łatwe godzenie pracy zdalnej z opieką nad dziećmi, jednak jak się okazuje, nie jest to zupełnie niemożliwe. Przekłada się to na wiekszą ilość spędzonego czasu z rodziną, wychowywanie dzieci w większym wymiarze godzin. Do tej pory nie zawsze tych godzin wystarczało, rodzice nie mieli czasu dla swoich dzieci ze względu na pracę zarobkową, obowiązki domowe, zarabianie pieniędzy na spłatę kredytów, na zachcianki lub po to, by czuć się lepszym od innych. Do tej pory wszystko to zaprzątało głowy rodziców. Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla dzieci i rodziny?

Obserwujemy również coraz częściej matki samodzielnie wychowujące swoje dzieci, co więcej samotnie wychowujące z wyboru. Kobiety walczą o siebie i wychodzą ze związków, które są z przymusu i zależnosci finansowej czy emocjonalnej od męża.

Slow business

Osoby żyjące zgodnie z ideą slow life często prowadzą swój własny slow business, np. produkują własne naturalne kosmetyki, żywność, ubrania, itd. Ale slow bussinesem może być także każda inna praca z domu, która nie wymaga codziennych dojazdów do pracy przez zatłoczone ulice. Praca i dokształcanie się przez Internet to nie tylko nasza teraźniejszość ale i nasza przyszłość.

Slow food

Slow food to gotowanie w domu, kupywanie mniej przetworzonych produktów i dań w supermarketach, a raczej więcej świeżych produktów od lokalnych dostawców i rolników.

Ważnym aspektem jest niemarnowanie jedzenia, wykorzystywanie wszystkich składników i części pożywienia możliwie jak najlepiej. Oszczędzanie jedzenia i wody to na ten moment jedna z ważniejszych kwestii.

Slow life to również powrót z zatłoczonego i hałaśliwego miasta na wieś, uprawa roślin w swoim ogródku, bycie blisko natury i korzystanie z jej dobroczynnego, uzdrawiającego i kojącego działania na ciało, umysł i duszę.

Jak lżej przejść przez ten trudny dla nas wszystkich czas?

1. Zaufaj swoim emocjom, zajrzyj w siebie, uzdrów swoje dzieciństwo

Zajrzyj w swoje emocje, uzewnętrzniaj je – najgorsze, co można zrobić, to trzymać je w sobie. Jeśli nie masz kontaktu ze swoimi emocjami, później w najmniej oczekiwanym momencie one i tak wybuchną i nie będziesz wiedział/a dlaczego.

Deprywacja emocjonalna to bardzo częsta przypadłość. Człowiek jest odcięty od własnych emocji, “bodźccuje” się w Internecie, ogląda nadmiernie tv, nadużywa alkoholu i innych używek, uciekając w ten sposób od samego siebie i swoich zamrożonych w ciele emocji. Boi się zajrzeć w głąb siebie, bo tam w podświadomości skrywa się ból, którego nie chce zobaczyć i się z nim zmierzyć, a który dobrze byłoby w końcu uzdrowić.

2. Doceniaj teraźniejszość, ciesz się obecną chwilą, żyj tu i teraz

Slow life nie polega na rozpamiętywaniu przeszłości, przeżywaniu ciągłego żalu, smutku po stracie czegoś, ani na odtwarzania wciąż na nowo zaistniałych zdarzeń z przeszłości. Kluczowe jest wyciągnięcie wniosków z naszych lekcji, pogodzenie się z pewnymi rzeczami i pójście dalej. Slow life to również brak lęku przed przyszłością, zaufanie do życia.

“Jeśli się smucisz to żyjesz przeszłością. jeśli się boisz to żyjesz przyszłością. Jeśli jesteś spokojny to żyjesz teraźniejszością.”

Lao Tzu

Docenienie tego, co sie ma, najważniejszych rzeczy w życiu, odczuwanie wdzięczności za każdą najmniejszą rzecz czy sytuację sprawia, że czujemy się naprawdę dobrze tu i teraz, co więcej nasze wysokie wibracje pozytywnie oddziałują na innych.

3. Ustal na nowo swoje wartości, zweryfikuj co jest dla Ciebie priorytetem

Być może w wyniku różnych trudnych doświadczeń życiowych lub kryzysów twoje wartości się zmieniły. Zdefiniuj je na nowo, odkryj co jest dla Ciebie ważne i tam kieruj swoją uwagę.

Nie żyjąc w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami zdradzasz samego siebie, co pokazuje, że wciąż niewystarczająco kochasz siebie.

4. Wyznacz sobie cele

Naucz się nieprzywiązywać wagi do nieważnych spraw i nie trać czasu na błahostki. Osoby żyjące w duchu slow life nie spędzają kilku godzin dziennie przed telewizorem czy z nosem w smartfonie, a wykorzystują dany im czas na osiągnięcie ważnego dla siebie celu, który wynika z ich życiowych wartości jakimi kierują się w życiu.

5. Wspomóż oczyszczanie ogranizmu

W procesie oczyszczania się ze starych negatywnych myśli, schematów, przekonań, toksycznych zachowań, odchodząc od wszytskiego, co już nam nie służy warto wspomóc nasze ciało piciem dużej ilości wody, ruchem fizycznym najlepiej na świeżym powietrzu, uzupełnianiem brakujących witamin i minerałów, zadbaniem o odporność organizmu (m.in. dostarczając sobie wit. D3 i wit. C)

6. Żyj blisko natury

Spaceruj do lasu, jedz naturalną nieprzetworzoną żywność, doceniaj naturę i jej kojący wpływ na Ciebie. Natura ma działanie oczyszczające i uzdrawiające. Dbaj także o środowisko na tyle, na ile to możliwe. Matka Ziemia na pewno Ci to wynagrodzi.

Skupianie się na tym, co najważniejsze: własny rozwój, kontakt z samym sobą i własnymi emocjami, kontakt z naturą, czas spędzony z ludźmi, których się kocha – te rozwiązania zdają się zadziałać dobroczynnie na każdego i każdemu je polecam.

——————————————————————————————————————–

Jeśli chcesz, abym pomogła Ci rozpoznać Twoje ograniczające Cię podświadome programy, schematy, przekonania i blokady, zapraszam do skorzystania z oferty WGLĄDU W PROGRAMY I SCHEMATY PODŚWIADOMOŚCI.

——————————————————————————————————————–

Przeczytaj także:

Co możesz zrobić już dziś, aby poczuć większą satysfakcję w życiu?

Co jest powodem tego, że wciąż stoisz w miejscu, a Twoje życie nie zmienia się na lepsze?

Komentując lub udostępniając, doceniasz moją pracę i pomagasz dotrzeć temu materiałowi do większej liczby osób – DZIĘKUJĘ 💚

Udostępnij na:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.